Bulldog London Dry Gin 70cl
Een iconische zwarte fles verwijst naar de gewaagde uitdrukking van gin die erin te vinden is
Omschrijving
Bulldog Gin
De iconische fles is wat je als eerste opvalt bij Bulldog 'London Dry Gin. Het verwijst naar de gedurfde houding van de gin en waar hij voor staat: een verfijnd en modern icoon, een zwarte fles waar de helderheid van de vloeistof in terug te vinden is.
De naam herinnert ook aan zijn erfgoed. De (Britse) Bulldog staat bekend als loyaal en sterk, en wordt geassocieerd met Winston Churchill in het VK. Het is een gin die met trots in het VK wordt gemaakt.
Maar Bulldog tart ook graag de traditie. De meeste gins zijn erg zwaar van hun botanische jeneverbessen. Terwijl Bulldog jeneverbes bevat (het moet een gin zijn!), Heeft het "de sterke jeneverbessmaak uit het tonic water geblazen". Ze hebben een heerlijk soepele gin gecreëerd, waarin jeneverbes in evenwicht is met meerdere smaaklagen.
Met vallen en opstaan zijn 12 verschillende plantaardige ingrediënten van over de hele wereld ingekocht om hun uitgesproken smaakprofiel te creëren. Citroenen en amandelen uit Spanje, lavendel uit Frankrijk, engelwortel uit Duitsland, witte papaver uit Turkije, drakenoog, zoethout en lotusbladeren uit China, koriander uit Marokko, kassie uit Indo-China, Oris en tenslotte jeneverbes uit Italië.
Bulldog is een London Dry gin (wat betekent dat meelsoorten in de gin worden gedistilleerd en niet apart worden toegevoegd), neutrale granen-eau-de-vie is doordrenkt met de volledig natuurlijke smaken en aroma's van de 12 kenmerkende botanische ingrediënten van Bulldog Gin, met behulp van een traditionele koperen pot still. Hierdoor kunnen de plantenextracten in de geest macereren voordat ze worden gedestilleerd, om hun essentiële oliën af te geven, wat resulteert in de vorming van damp. Deze damp wordt verder verwerkt en verwijdert de "koppen" en "staarten" (vluchtige verbindingen die tot onaangename smaken kunnen leiden).
Wat overblijft (de essentie) wordt gemengd met een graan-eau-de-vie op basis van tarwe, en vervolgens gemengd met gedemineraliseerd water tot de juiste sterkte. Pas dan (na testen op de juiste smaken) wordt Bulldog eindelijk gebotteld.
Qua smaak en aroma stelt deze gin niet teleur. De aanvankelijke geur is vrij traditioneel, met lichte jeneverbes die je begroet, maar dit gaat heel snel samen met citroen- en bloemige tonen. Het is een uitnodigend aroma, niet overweldigend.
De smaak is echter veel zachter en zachter dan een meer traditionele gin. De jeneverbes is veel zachter en er komt ook citrus doorheen. Een delicaat zoet bloemig element komt dan door, dat weer wordt gevolgd door de lichte jeneverbes. Voordat de smaak eindigt, komen kruidige tonen van zoethout en kardemom door, en de drank eindigt met zeer delicate kruiden en citrustonen.
Lees meer over Bulldog
Perfect Serve
Wij raden aan om Bulldog te serveren met een neutraal tonic. Dit is een echt soepele gin, zonder overweldigende smaken, wat betekent dat elke gearomatiseerde tonics de gin gemakkelijk kunnen overheersen.
Meng 50 ml Bulldog met 150 ml tonic (wij vinden dit erg leuk met Three Cents Tonic Water, omdat het de gin echt de ster van de drank laat worden, maar elke premium neutrale tonic zou moeten werken).
Meng het een beetje met de garnering. Probeer bramen om de zoetheid naar voren te brengen. Een schijfje grapefruit om de citrustonen te versterken, of limoen kan het meer doen denken aan een "klassieke" gin-tonic.